Z5 na začátek
bbcrew@bbcrew.czDirect do gestbooku

Summer Camp GAP 1328 na ledovci Zugspitze u Garmisch Parten-Kirchenu v Německu

Účastnící:

Hába, Jirka, já alias Pleshoun a Martin

Termín:

4 dny kolem poloviny června

Na summer camp do GaPu jsme se s Haboušem domluvili hodně dopředu a otázka byla jestli se nám nakonec podaří sehnat ještě nějaký lidi do auta, abysme tu cestu neměli tak drahou. Vypadalo to, že se podaří naplnit celý auto, ale den před odjezdem odřek jeden člověk a tak se k nám přidal akorát Jirka. Ještě jsme tam na parkáči i ve snowparku vegetili s Martinem, ale ten jel vlastní károu.

Jak už jsem nakous, tak ubytko jsme vyřešili nejlevnější cestou tj. veget na parkáči pod stanem. Varianta je to sice ne moc pohodlná, ale ušetří se tím dost prachů, takže jsme vlastně museli počítat akorát s prachama na permici (asi 110 euro) a na cestu. Jídlo a pití jsme si taky táhli vlastní a vařili jsme si taktéž na parkovišti. Celý to tvořilo takovej nóbl apartmán, kterej nám nabízel 1 ložnici (stan), 1 kuchyň (vařič kdekoliv na zemi) a spoustu zeleně všude kolem... ;-)

Kousek od parkáče bylo výborný jezero kam jsme chodili v podstatě každý odpoledne po ježdění. Voda byla sice studená, ale úplně macatě čistá, takže koupání určitě za tu chvíli přemlouvání stálo. Ostatně na fotečkách je vidět, že jezero bylo opravdu libový. Počásko nám přálo velice slušně, takže celý čtyři dny jsme měli pařáky jako prase. To bohužel nepřidalo na kvalitě sněhu v parku, protože už kolem devátý ráno, kdy jsme do parku přijížděli, byla teplota ve 2.900 metrech, kolem 10 stupnu.

Co se týče ježdění, tak parku se nedalo v podstatě nic vytknout. Na letním kempu jsem byl poprvé, ale nějak takhle jsem si to představoval. Na fotesách je dobře vidět jak to tam vypadalo. Skoky mnoha velikostí, takže vybrat si moh opravdu každej, dvě rampice (ty jsme teda vůbec nezkoušeli), několik typů zábradlí a jeden fakt mega tzv. "big motherfucker" corner jump. Lidí tam bylo celkem dost a to včetně spousty nejlepších českejch jezdců, takže k vidění bylo množství výbornejch poletovejch záležitostí.

Naše výkony už tak oslnivý nebyly. Na kemp jsem odjížděl s bláhovou představou co všechno se tam nenaučim, ale chyba lávky... Nakonec jsem domů odjížděl celkem zklamanej, protože jsem si nedal vlastně nic novýho. Jirka s Hábou byli o poznání spokojenější, protože přece jenom od toho asi tolik nečekali. Problém sněhu byl, vzhledem k vysokým teplotám, že se celkem rychle vyjezdily na nájezdech a odrazech skoků pěkný koleje, který pak byly třeba 20 čísel hluboký. A v tom se fakt nedaj vymejšlet žádný velký speciality. Prostě, škoda, že se skoky v průběhu dne už neupravovaly, stav byl totiž s každou přibývající hodinou čím dál horší.

Jinak ale musím vyjádřit celkovou spokojenost, protože GaP je fakt velice slušnej kempík. Ať už jde o úroveň parku nebo třeba o výběr místa. Cenově je pro českýho sněhuchtivýho jezdce taky celkem dostupnej, protože permice na 5 tejdnů letos stála libovejch 225 euro, na 1 tejden už to bylo 120 euro a na 2 dny to bylo 56 euro. Tady je vidět, že nejlepší by bylo domluvit se s jinejma lidma a vystřídat se tam v průběhu těch 5ti tejdnů. Pak by to vyšlo fakt úplně za babku. Jezero pod horama je výborný a když ještě vyjde počásko, tak je to uplná paráda. Ideální by bylo jet na GaP tak na 14 dní až 3 tejdny. No a kdyby se ještě ježdění v parku spojilo s ježděnim na kolech (podmínky tam jsou výborný) tak by se z toho dala udělat úplně výborná dovolenkovo-sportovní pohodička. Stejně si ale nejsem jistej jestli budu nějaký letní ježděni příští rok opakovat. Ještě uvidíme... ;-))

Ještě vlastně na závěr jedno vysvětlení k fotkám. Vyfocená liška nás každou noc pěkně otravovala a neostýchala se přijít na metr dva blízko. Taky byla pěkně žravá a první noc si lehce pochutnala na našich (především teda Jirkových) jídelních zásobách... ;-) Jinak autorem všech fotek je Hába a jeho digitál. Snažil se udělat i pár sekaček, ale jelikož jsem v grafice hodně slabej, nedám je dohromady do jedný fotesy. Třeba se to někomu z nás podaří, co ty na to grafickej BMinde??? ;-)

pleshoun

Fotky

\"$file\" \n"; } } closedir($cesta); ?>

© bbcrew 2003, design & script by bmind

      Valid HTML 4.01! Valid CSS!