Z5 na začátek
bbcrew@bbcrew.czDirect do gestbooku

Výprava na Stubai středa 03. 04. - neděle 07. 04. 2002

Členové: pleshoun, haba, strain, bmind, vojcek, jiřík, marťas, heťák

den 01

Odjezd s Jiříkem z OC asi kolem 8:30, před tím sme dali snídani a pohodově dojeli do Prahy. Tam sme asi do 14:00 čekali u Plešouna na zbytek bandy, kterej tak nějak postupně dojížděl. Samo že např. Hába neměl ještě nakoupený žrádlo, ale tyto první porodní potíže sme bez problému překonali a pomalu sme vyrazili směrem na Plzeň pro pivsony a dál na německý hranice. Zastávky sme absolvovali nejdřív v Plzni, kam si jel Heťák prohlídnout do bazaru nějaký auto :-), potom pro pivo v pivovaru :-). Dál už jen cesta po dálnici. Něž sme přijeli na hranice taxme z různých důvodů zastavovali snad na všech benzínkách, ale pohoda. V bavoráku sme jeli v osazení bmind, jiřík, strain a hába. Docela slušná sestavička.

Přejezd hranic proběhl nad očekávání dobře celňoši nechtěli ani pasy, ne tak vidět ty kanystry nafty... :-).

Vyrazili sme směr Stubai. Někdy touhle dobou začalo v transportéru, dál v tranďáku, svítit dobíjení, čímž nám začíná prozatím největší adventure výpravy. Ještě v německu v něm praskl klíňák, tranďák poctivě vyvařil a zůstali sme stát na dálnici. Asi po třech a půl hodinách telefonování a zjišťování sme se rozdělili a k nám do báva přibyl náš vedoucí výpravy, Plešoun. Tímto sme se docela dostali do stavu permanentního přetížení, přece jen nejsou sportovní tlumiče a pružiny stavěný na to aby vozili půl tuny :-( plavalo to po silnici jako kráva. Doufám že to ještě nebude mít nějakou technickou dohru. Zbytek, tj. Vojtěch, Heťák a Marťas zůstali s tranďákem a čekali na domluvenej odtah. My sme potom už v pohodě dojeli až do cíle kde sme se ubytovali, dali si uvítacího panáka kalvádosu, na pohodu pokecali a šli spát.

Mezi tím byl zbytek výpravy odtažen do hotelu a čekal do rána na opravu auta.

den 02

Oprava proběhla docela svižně až na to že dobíjení pořád svítilo. Po ujištění servisu že je to jen splašená kontrolka a auto fpoho dobíjí se vydali dál. Už sme je docela netrpělivě očekávali protože sme měli u nich v autě všechno vybavení. Po asi 200km jim samo došla baterka, protože altík nedobíjel. V tuto chvíli to vypadalo že končíme. Tranďák vypadal na odtah do čech a my bez prken sme neměli jinou volbu než se zbalit a odjet z5. V podstatě už sme byli sbalení, zaplacený jednodenní ubytování, když se najednou objevil zbytek výpravy, kterej sehnal novej altík.

Takže prozatím to vypadá že budeme OKa. Od zítřka tj. pátku jezdíme. Budeme to mít sice o den ježdění kratší, ale lepší než jet domů. POHODA!

bmind čtvrtek 08:00 pm 04.04.2002

den 03

Proběhlo docela pomalejší ráno. Celkem v klidu sme se pobalili na svah. Vzhledem k tomu že Stubaiský permice začínají "bonusovým" půldnem jsme mněli do 12ti hodin čas. Ježděni bylo tento den hodně slabý, dokonce i mista plesh nemohl udržet balanc při nasazování prkna. Podobně sme vypadali i my ostatní, jako banda tupounů :-) Ještě že aspoň dva lyžaři, kteří byli nějakým působením osudu taky členy výpravy se od nás hned na začátku trhli. Ušetřili sme si spousta chytrých keců. Během odpoledne se navíc zatáhlo, padla mlha, difuze jako hovado, takže nás to docela znechutilo. Zmrzlá hora, nahovno počasí rozhodlo o odjezdu dolů. Cestou na parking kde byl zaparkovanej náš tranďák, kterej mimochodem vydržel bez poruchy až do konce, sme si dali kousíček docela ostrýho freeridu. Ani ne tak ostrýho polohou, nadmořskou výškou, nebo náročným terénem, ale spíš zmrzlým sněhem. Docela nářezovka ale všichni to zvladli s prstem v nose, jen hába přednedl ekvilibristický kousek, frontflip a backflip v jednom skoku, potom asi 300m po držce než zastavil. Poslední za ním jel plesh a tvrdí že se to habovi líbilo, pře se tlemil jak debil :-)) Na parking sme po tomto dojeli v klidu. Tam sme si dali první čekačku na heťáka. Zewling na parkingu, výmněna názorů co se kár týče, zasraná zima atd... víc bych ani nedodával. Nějaxme se dohrabali na ubytovnu, proběhli nějaký piva, pokec, namazání prkna a spánek.

den 04

Ráno trochu těžší vstávání, docela pohodovej odjezd na svah. Přes noc napadlo asi 10 - 20 cm sněhu, podle nadmořské výšky. První cestu sme vybrali hned na freeridovej svah na kterej se muselo dojít asi 300m po hřebeni. Na jednu stranu asi 20m skála a sjezdovky na druhou asik 300m svahu se sklonem asi 85°, nahoře byla nafoukaná menší lavinová čepice. Některý typy, který bych nerad jmenoval, že Hábo a Jirko :-)) si nějak neuvědomili, že chodit po zmrzlé závěji 300m vysoko nejni zrovna nejzdravější zábava. Naštěstí byla čepice hodně umrzlá takže se neutrhla. Nikomu se nic nestalo, takže pohoda. Doufejme, že tito 2 si budou propříště víc čumnět pod nohy. K výjezdu si každej vybral svoje místo, plesh s jiříkem šli do startovního skoku, kterej se u obou neobešel bez zachytnutí o skálu, přece jen nulová rozjezdová rychlost na skok nejni to pravý ořechový. Dál už sme si celej den vuhledávali trasy mimo sjezdovky. Nakonec sme si jednu slušnou našli. 2 skoky, jeden mezi skalní rozsedlinou a jeden přes sněhovej převis. Několik přeskoků kamenu a trochu hlubáče. Docela zajímavej zážitek sme udělali s plešounem když sme se v zápalu ježdění málem srazili s nízko jedoucí lanovkou :-))) Celej den byl hodně v klidu, padla na nás docela příjemná jezdící únava, ale druhý kolo teprve začalo :-). Po příjezdu na cimru se sací komando ve složení plesh a hába vydalo pro tekutiny ve formně místního piva. Z5 byli cobydup a kromně mně se všichni pustili zdatně do sání :-)). Po postupným odpadávání zbylo starý zlatý tvrdý jádro bbcrew střízlivej bmind, a nakaši, strain, haba a pleshoun. Po hábově litanii o stavbě baráku, kupodivu neproběhla práce :-) PAxme nějak usli.

den 05

Odjezdovej den, pomněrně tuhý vstávání po předchozí noci. Odjezd stejně jako předchozí den. Ježdění v pohodovým rytmu. Slabší boardercrossová trať. Hábu si odchytl vlekař kerýmu nikdo nerozumněl co mu vlastně vadí :-)) Zmrzlá křivá urampa. Pár slušných tlam, plesh je i na videu. Já sem si dal první board slide, no dal, dal sem si spíš na držku :-) Jezdili sme hodně po sjezdovkách. Skoušeli sme různý blbosti, se strainem sme si na chvilku prohodili desky. Ty jeho hnáty jsou dlouhý pro jakkoliv širokou desku, kromně té mojí :-)) Docela sme se šetřili, jen jirka si dal asi 2 frontflipy přes převis z prvního dne. To bylo tuším tak max tohoto dne. Ve 2 sme už byli na parkingu a balili saky paky. Pak už jen návrat na apartmán, jídlo sprcha sbalení a odjezd. Na hranicích nás čekalo ještě standartní proklepnutí auta celníkama, jako bysme vypadali jako nějací zloději :-) Kolem 11 sme byli v Praze. A někdy ve 2 ráno sme s jirkou dorazili do OC.

Souhrn:

Vyzdvihnul bych výkon straina alias VšDr. Hanzelky (všeho doktora) jeho prudící vlohy naprosto excelovali. Jen pro příklad marťas - letec - kubánec. Bmind a jiřík sedláci. Hába - sebil (no tohle je korporace s pleshounem). Na pleshouna by se kromně standatrdních oceněni taky určitě něco našlo. Heťáka tady probírat nebudu, pan řidíč by byl asi na dlouho.

Akce se povedla spokojenost vládne na všech stranách, aspoň teda doufám. škoda toho jednoho dne o kterej sme přišli díky posranýmu tranďákovi. Nakonec se to díky celkové unavenosti dalo oželet.

bmind

Fotky

\"$file\" \n"; } } closedir($cesta); ?>

© bbcrew 2003, design & script by bmind

      Valid HTML 4.01! Valid CSS!