Z5 na začátek
bbcrew@bbcrew.czDirect do gestbooku

Druhý italský ježdění v oblasti Passo Tonale

Pleshounůf report

Do Itálie jsem jel letos s velkým očekáváním. Loňská výprava se nám totiž vydařila úplně nehorázně jak počasově tak sněhově. Letos jsme už předem věděli, že právě sněhová situace je velice špatná. To se mimochodem potvrdilo hned při příjezdu, kdy jsme nestačili věřit vlastním očím. To co jsme viděli byly v podstatě holý svahy s trochou umělýho sněhu na sjezdovkách, bomba. Co se letos vydařilo víc než loni, byl počet lidí. Nakonec jsme vytvořili bandici přibližně o 25 lidech, což je docela velká hustota. To se ostatně potvrzovalo skoro všude, jelikož každej si byl samozřejmě vědom, že v takovymhle počtu si v podstatě můžeme dělat co chceme... ;-) Tohle začal plnik vrchní skokan z kůže Milhaus už v čechách. Nejenže vylejzal na střechu busu, benzínky a čeho všeho, taky se chystal na vybrání celnice, z čehož teda nakonec sešlo, ani nevim proč, ale pistole ho určitě neodradily ;-))

Sníh nám teda vůbec nepřál, ale naštěstí se situace obrátila hned druhý den, kdy začalo vydatně sněžit a svahy se konečně pořádně přikryly všemi očekávanou bílou hmotou. Na freeride to moc nebylo (i když někteří jedinci se mu oddávali, výsledkem ale byly dvě zničený fošny), ale jelikož na sjezdovce nějakej základ byl, dalo se jezdit mnohem líp. Občas se nám podařilo uplácat i nějakej skok, takže část fotek se zaměřila i na tohle naše snažení. První skok nám teda ty italský tupý rolbaři rozjeli, ale další už byly na takovejch místech, kde by se asi těžko dostávali. Se stavbou jsme žádný problémy neměli, protože jsme se vždycky snažili jenom upravovat jumpy po italskejch bandičkách, který se často přesouvali. No možná byli nasraný, že jim je okupujeme... ;-)) Skákání se celkem dařilo, občas proběhlo i nějaký rodeo (začal jsem s nim právě tam), backflip a frontflip v podání Jirky, občas nějaká točka a jinak spousta všemožnejch chytek. Mladej Tomáš se tam naučil backflip na lyžích, takže se dá říct, že se nám celkem dařilo. Ježdění fakt nestálo za moc a tak jsme se snažili co nejvíc pilovat skoky. Dokonce i Danushe se zapojila do poletování a nebyla vůbec špatná.

Aktivity po ježdění probíhaly stále ve stejnym duchu - kalení ve společenský místnosti, kterou jsme si v podstatě pokaždý okupovali, občas nějaký zápasy v ping pongu, občas nějakej špek (ty byly spíš častějc), každodenní zažehlování prken, vodnici jsme taky sem tam napěchovali a lehce si zabafali no a to bude asi tak všechno. Abych nezapomněl tak nám k tomu v podstatě furt hráli Tři ségry a nebo Visáči, z čehož někteří jedinci dostávali ke konci pobytu celkem nepříjemný deprese... ;-) No jo, podcenili jsme množství kazet ;-))

Vypadá to, že dvakrát nám tohle stejný středisko stačilo a tak se pro příští rok budeme muset poohlídnou po něčem jinym. Největší škoda je samozřejmě nedostatku sněhu, protože po loňsku jsme měli Tonale docela zmáknutý a tak jsme chtěli tohohle pořádně využít. Počasí nám bohužel překazilo plány, tak snad příště...

Na závěr už jenom pár kladnejch a zápornejch postřehů:

+ Milhause neustále vyskakující z kůže

+ skokanský výkony

+ velká bandice a dobrý kalbice (ale ale, nějaký básnický to začínam mít... ;-) )

- CK Atlantika a její delegátka slečna "kráva" (na jméno si fakt nemůžu vzpomenout ;-) )

- sněhový podmínky

- tupý italský rolbaři ničící pracně vybudovaný skoky

+ vojtěchovi 180ky ;-)) (nedalo mi to a musel jsem si do helikoptéráře rejpnout)

+ fakt dobrá kuchyně a točený pivo (letos jsme trefili na jinou partu a bylo to poznat)

BMindůf report

Co bych chtěl dodat, je náš freeridovej výkon se Strainem. Poslední 3 dny sme si to dávali docela ostře. Fošny podle toho taky vypadaly. Urvaný hrany atd. Já sem ji nakonec prodal a Strainovi to nějak fajnově spravili.

První FR den s náma jezdila i Miskina a Pipan. Ten sice teda po dvou asi 4km sjezdech v mokrým těžkým nerozježděným sněhu, cca 40cm, už nedal vůbec nic a jen 2 dny zebloval na svahu u skoků, kde řádil zbytek bandy. Miskina si to s náma dala jen jednou, ale držela se statečně. Několikrát se rozsekala, pohmožděný záda, ale nic vážnýho z toho naštěstí nebylo :-)). No asi si na nějakou freeridovou fajnovost bude muset počkat někam kde napadne prašánek, zatím na to štěstí nemněla :-(.

Potom sme už jezdili se Strainem sami. Druhej den proběhla černá severní uzavřená sjezdovka. Tam právě dostali naprdel desky. V dolní řásti nebylo moc sněhu, zato tam bylo dost šutrů. Cestou sme potkávali alpinisty deroucí se svahem nahoru. Docela ostře působila dvojice, která evidentně fungovala tak že holka vzala svýho kámoše na svah aby viděl jak je to krásný, ona si šla do krpálu jak na výlet a on vypadal ře ho každou chvíli námahou trefí šlak :-).

Dál už to byla pohoda. Jezdili sme ještě na dvojkotvách uplně nahoře na ledovci. Tam bylo asi 90cm prašánku, hustej svah, jen trochu moc krátkej. Joo čéčé už sme asi zmlsaní že nám 800m freeridu v ideálním sněhu přijde málo. Pamatuju ještě doby kdy i 100 metrů byl svátek ;o)) Itálie teda pro mně dopadla, zvlášťpo prvním příjezdovým dnu, nad očekávání dobře. žádný ostrý skoky sem tam nedával, ale na to máme v bandě jiný experty .-))

Jinak teda konec, časem to kdyžtak doplním, ikdyž když tak sleduju jak dlouho mi trvalo napsat tohle taxpíš asi ne :-)))

pleshoun

Fotky

\"$file\" \n"; } } closedir($cesta); ?>

© bbcrew 2003, design & script by bmind

      Valid HTML 4.01! Valid CSS!