Z5 na začátek
bbcrew@bbcrew.czDirect do gestbooku

Silvestr 2001 - Zdobnice v Orlických horách

Silvestr 2001 jsme se sháněním místa nějak prokaučovali a tak nabídka od Vasila, že maj ještě pár volnejch míst v Orlickejch horách, přišla jako nějaká spásná zpráva. Týhle týdenní kalby i s trochou poježdění se nakonec účastnilo asi 25 lidí, mezi nimiž, ale bylo několik nesportovců a taky pár lyžařů. Terény ve Zdobnici jsme měli okouknutý už ze dvou předsilvestrovskejch víkendů, při kterých jsme si už začali i připravovat podmínky a terény pro stavbu skoků.

Zdobnice je malá vesnička, kde jsou dvě kratší sjezdovky, který se k normálnímu ježdění moc nehoděj. Žádný terénní nerovnosti tam nejsou, takže co jsme si nepostavili jako bysme neměli. Naštěstí, ale rolbaři byly vcelku schovívaví k našim výtvorům, takže jsme je každý ráno našli na svých místech. Do Zdobnice jsme dorazili na druhý svátek vánoční a hned ten den jsme začali s výstavbou našeho "parku" :-) Během 27mýho se sjela většina osazenstva a zábava se začla po večerech velice zajímavě vybarvovat... Postupem času jsme začali i vodní dýmku kouřit přímo v hospodě co Vasil označil za "absolutní vrchol" :-))

Řek bych, že asi nemá cenu ty naše kalby moc zdlouhavě popisovat, protože většinou se jednalo o stále stejnou pohodovou zábavu se spoustou alkoholu, hulení, smíchu, punkový muziky, Kouďáka, rozlitejch tekutin, společenskejch her (uno, jiný karty, oko, velká pardubická a především všemi obdivované nabíjení vodnice... :-) ) a objednávek u vrchního.

Všechny dny strávený ve Zdobnici měli v podstatě stejnej časovej rozvrh. Ráno vstávačka v osum hodin, mytí a hurá na snídani. Tam jsme se většinou sešli v podstatě všichni. Tohle byl vždycky výbornej okamžik kdy se lidi scházej dohromady po kalbě předchozí noci. Výborný obličeje a ještě lepší rozhovory se vždycky po ránu odehrávali kolem toho našeho obrovskýho stolu... :-) Řek bych, že se ta kalba většinou dobře poskládala ze všech těch jednotlivejch střípků... :-)) Abych zase nekecal, tak ostrý chlastačky to zase nebyly, takže oken bylo potřeba zacelit relativně málo. Po snídani se banda rozdělila na několik menších partiček. Nesportovci ještě vyspávali dál a v průběhu dne se přesunuli do hospody a začli rozjíždět další kalbici... Do týhle party patřili lhoťáci a docela často Kolila. Druhá banda byla sice sportovní, ale většinou si ještě šla na chvíli orazit a na sjezdovku dorazila tak kolem poledního. Sem bych zařadil Vasila, Horolezkyni, Pipana a Karolínu. Další část se vydala záhy po snídani na sjezdovku, trápit už tak dost zničený těla. Tak se přiřadim já s Danushi, Vojtíšek, Honza, Knír... Furt mi tu ale hapruje dost lidí, který se různě pohybovali mezi všema těmahle partama. Záleželo na monetální vyčerpanosti organismu... :-) Po ježdění, který jsme většinou zakočili ve čtyři hodiny, došlo k velkým přesunům do chaty na večeři resp. dvě večeře, který jsme si postupem času domluvili místo oběda, protože ze sjezdovky se vracet k obědu byla zbytečná ztráta času. Před nebo po první večeři, která byla servírovaná na pátou hodinu, se většina aspoň chvilku pověnovala hygieně... Pak už nemělo cenu nic zajímavýho vymejšlet a začali jsme se věnovat tak očekávané bujaré zábavě. No a další den opět od znova.

Co se týče ježdění, jak už jsem řekl, sjezdovky nestály za moc a tak jsme se vlastně celej tejden věnovali pilování našich ne moc oslnivejch skoků. První tři dny se vlasně nic moc zajímavýho neodehrávalo. Každej se snažil něco vymyslet, ale ten nápad tomu stále chyběl. Až třetí den k večeru, musim se prásknout, že to napadlo mě, došlo k docela výraznýmu zlomu. Nápad byl jasnej: "Když je tu fšude takovýho sněhu, proč nezačneme zkoušet něco do hlubáče??? Podmínky jsou tu více než ideální..." Třetí den odpoledne jsme teda postavili třetí skok, ale tentokrát přímo do metrovýho hlubáče a mimo sjezdovku. No a triková volba nemohla padnout na nic jinýho než na backflip. Nápad a podmínky ideální, ale počáteční skoky vypadaly více než hrůzostrašně. :-) Postupně se ale začlo "skákat na lepší časy" a skoky se začaly pomalu ale jistě blížit kk vysněnému triku. No a den se mi nakonec podařilo timhle masatym trikem zakončit. Posledni skok jsem prostě skončil na prkně ani nevim jak... :-)

Druhej den jsme samozřejmě naskočili rovnou do rozjetýho vlaku šli rovnou na fliponě. Skok jsme ale museli udělat novej, jelikož hlubáč pod tim původním nám urolbovali. To ale vzhledem ke sněhové nadílce nebyl žádnej problém. Ještě dodám, že první den jsme do flipa šli akorát já a venglůšek. Zato druhej den se s flipařema roztrh pytel. Ke mně a Venglošovi se připojil Vasil a Knír. Tady musim říct, že nejpovedenější polety co se týče stylu házel Vasil, z čehož byli všichni více či méně překvapený. Bohužel Vasil nakonec skončil po jednom poletu v ne příliš hezký poloze ležet na zádech a s jeho zdobnickym poježděnim byl konec. Večer s Horolezkyní odjeli do Prahy na rentgen, kterej naštěstí potvrdil, že to má jenom naražený. Škoda toho, protože si je měl fakt stylový Vasile, už jenom ustál a jsou libový. Nakonec jsme jich tam ještě pár vystřihly na videjko aby po nás taky něco zůstalo a jeli jsme doprovodit vasiloviče do Rychnova, jelikož situace na silnici byla velice špatná. Ježdění se ale od okamžiku flipaření celkem zlepšilo a začalo se točit nejen hlavou dolů, ale přišli na řadu i různé variace rovných toček - 90, 180, 270, 333 a 360... :-)) Především Vojtíšek a jeho množství macatě ustátejch 180tek bylo více než libový :-))) Za zmínku ještě určitě stojí moje a Knírovo duo na velkym skokánku. Rozjeli jsme se doslova ruku v ruce na skok a vytvořili takovou dvojakvabelu ve vzduchu. Vzniklo z toho docela pěkný videjko, který bych sem někam rád umístil... No a ještě musim pochválit Danushi jak se pěkně snažila na skočce pilovat svoje skokanský základy. Opravdu pohoda... Příště se budete muset i vy ostatní holčiny pořádně začít snažit nebo vám Danushe nadobro ukáže záda. :-) Tohle by asi k ježdění mohlo stačit a pomalu a plynule se přesunu k silvestrovské oslavičce.

Ta se zpočátku vyvíjela podle zaběhnutého scénáře, který jsem nastínil výše. Mytí, večeře a postupný přechod ke kalení. Pak jsme se ještě tak na dvě tři hoďky vytratili ke sjezdovce, kde probíhalo pečení prasete. Hodně příjemný zpestření silvestrovský noci. Poté jsme se pomalu přesunuli zpět do chaty. To už ale přicházela objednaná kapela a všechno se rázem změnilo. Kazeťák jsme museli vypnout, Zagorka se chytla mikrofónu a ten její virtuoz hmátnul do kláves. Rázem bylo po zábavě, protože když se vám něco opravdu nelíbí nepřinutíte se k veselí ani za boha. První plán, likvidace hudebníků alkoholem, který vymyslel Vojtíšek, se ale nepodařilo uskutečnit, protože hudebníci asi měli podepsanou nějakou drsnou smlouvu s majitelem chalupy a měli v plánu vydržet až do rána. Vojcek se teda vrátil akorát s hláškou "Ty vole, voni si snad myslej, že je žeru..." a v panácích jim skončila snad jenom špička jazyka. V tu chvíli bylo potřeba začít rychle jedna. Do oka nám palda místnost na druhé straně hospody, která nám nakonec poskytla útočistě, jelikož byla oddělená dveřma a byla i dostatečně veliká. S kazeťákem jsme se tam zavřeli a začla párty především ve stylu Tří sester. "Pogo mám rád, pogo to mi dává" jsou sice slova jiný kapelky, ale přesně takhle to v tý naší místnosti vypadalo. Tohle samozřejmě odneslo pár sklenic, půllitrů i talířů, ale s tim se prostě muselo počítat. Do půlnoci jsme se tam velice slušně pobavili...

Pak už jsme byli nuceni se přesunout zpět do hlavního sálu, jelikož půlnoc se velice rychle blížila. Přípitek a velká líbačka se ještě odehráli v útrobách Jílovanky, ale odpalování rachejtlí a ten náš veleohňostroj byl samozřejmě na pořadu venku před chatou. To už jsem začínal bejt docela unavenej a i ten alkohol mi pomalu začal zamlžovat paměť, takže moc dalších vět už asi bez cizí pomoci nenapíšu... Z vyprávění akorát vim, že medák se ještě veřejně začal chlubit se svou hadicí... :-)) Tím ale můj report ze silvestrovského veselí končí. Ještě musim říct, že lhoťáci s tim chlastem docela slušně zamávali, jelikož jsem Pempu a Meda potkal druhej den na záchodě a ani jeden nevypadal nejlíp. V každym případě jeli z chaty až další den :-)) Podle Koudelky měli každej minimálně 20 panáků ruma a nějaký pivka, no a to opravdu nejni málo... :-)

Odjezd probíhal za všeobecného odhazování sněhu a smutnění, že už nám tenhle pěknej tejden končí. Bohužel k tomu nakonec dojít muselo a tak jsme se začali přesouvat zpátky do tý hnusný šedý Prahy... Co se dalo dělat... Tak zase za rok na další pořádný silvestrovský kalbici!!! :-)

P.S. Jestli jsem na něco zapomněl a někdo jste si na to důležitý vzpomněl, napište mi prosim vás maila a já to normálně přidám za tenhle článek i s autorem. Klidně to můžou bejt i korektury toho mýho výkladu... :-) Jsem velice liberální autor a nechci nikoho připravit o možnost vyjádřit se :-))

pleshoun

Fotky

\"$file\" \n"; } } closedir($cesta); ?>

© bbcrew 2003, design & script by bmind

      Valid HTML 4.01! Valid CSS!