Z5 na začátek
bbcrew@bbcrew.czDirect do gestbooku

Rakouský Stubai - zahájení sezóny 2001

Letošní zahájení sezóny se mi vydařilo více než dobře a tak jsme se s Danushi ocitli na přelomu listopadu a prosince v rakousku, v údolí Stubaital, nedaleko známého střediska s ledovcem. Středisko se honosí jménem Stubai a od lidi z práce jsem dostal nabídku na tenhle příjemnej výlet, spojenej se 2,5 denním ježděním. Jelikož se jedná o lyžaře a protože mě Danushe začla uhánět, že chce jet taky, podařilo se mi mezi spoluzaměstnance protlačit, i mojí drahou polovicku a snowboardistku v jednom, Danushi.

Cesta na Stubai trvá přes Německo něco kolem šesti hodin a celková délka trasy sahá k šesti stům kilometrů. Jelikož se jednalo o termín hodně brzkej, nedalo se počítat ani s hromadou sněhu, ani s azurovým počasím. Nakonec nás ale počasová stránka pobytu velice mile překvapila a dva dny jsme projezdili v nádhernym slunečnym počasí. Permanentku jsme měli, jak jsem už řek, 2,5 denní, takže na svah jsme se dostali v sobotu kolem poledne. To bzl ten první půlden. Sobota nám počasově vůbec nepřála, takže jsme první pojezdy v nové sezóně absolvovali v nepříjemný mlze, kdy bylo velice obtížný při jízdě reagovat na jakýkoliv terénní nerovnosti, protože prostě nebyly vidět. Takový to klasický mlíko, ve kterým je ježdění docela nepříjemný a občas se promění v čistý utrpení.

První den jsme ale nakonec zvládli bez úhony a mohli se těšit na dny další. Ty jak jsem naznačil výš vyšli úplně perfektně, takže jsme si zbytek permice projezdiliza nádherně viditelnýho a slunečnýho počasí. To už jsme se pomalinku začali dostávat do lepší jezdecký kondice a takový to první rozjíždění pomalu odcházelo a do našich pohybů se pomalu, ale jistě začlo čím dál více dostávat to nádherný jistý ježdění na fošnách. Je to možná trochu přehnaný, ale určitě jsme za těhle pár dní přiblížili loňské formě hodně blízko. Na skocích je znát, že mám ještě co dohánět, ale to se časem podá. Hlavně, že jsme nepřepálili start a tuhle novou sezónu odstartovali bez sebemenších problémů...

Jinak co se týče stavu sněhu, bylo znát, že sezóna se teprve rozbíhá, takže o nějakym mimosjezdovkovym ježděni jsme si zatím mohli nechat jenom zdát. Stejně bysme si ho asi ještě tak pěkně neužili, protože přece jenom je nutný se do toho správnýho jezdícího rytmu se člověk nedostane za pár hodin.

Co se týče hodnocení střediska, shodli jsme se s Danou, že jde o velice pěknej resort, kterej by určitě nebylo špatný navštívit znovu za příznivějších sněhových podmínek. Prostorů pro freeriding je tam určitš dostatek a i park by moh bejt docela zajímavej - vycházim z faktu, že už na začátku sezóny, byla ve středisku vybudovaná velice slušná snowboardcrossová trať a celkem slušná U rampa. Uvidíme teda v průběhu sezóny, ale řek bych, že Stubai by určitš stál za další návštěvu...

pleshoun

Fotky

\"$file\" \n"; } } closedir($cesta); ?>

© bbcrew 2003, design & script by bmind

      Valid HTML 4.01! Valid CSS!