Z5 na začátek
bbcrew@bbcrew.czDirect do gestbooku

Blondýn s jednou botou aneb jak jsme byli na Pod Parou :-)

Po dlouhý době, jsem se dokopal a přinutil k tomu, abych sepsal par řádků o tom, jak jsme si užívali. Pravda, report bude ochuzen o fotky, protože nikdo z nás nebyl takovej blázen, aby na fesťák podobnýho ražení tahal foťák. Stačí, že jsme si vzali vysoký boty a i to, jak se později ukázalo, některým blonďákům z nás, bylo osudný :-)

Dohoda zněla jasně: v půl jedenáctý na Hlaváku bez mobilů. Plešoun mi ráno v den odjezdu do telefonu jasně řek, že telefony nikdo mít nebude tak abych to nezkurvil:-) Všechno jsem potvrdil, že jako rozumim, ale ve skrytu duše mě hlodal fakt, že ještě musim někde nakoupit celtu a sehnat batoh, a vzhledem k dosti pokročilé hodině, jsem tento úkol viděl celkem špatně. Zde se pak projevila moje vrozená schopnost improvizace. Na Aralce jsem si cestou vyzved batoh za bonusový body a Linda v autě, cestou na hlavák, zabalila volně ložený oblečení (který sem samozřejmě vůbec nepotřeboval) no a protože jsem tímto geniálním tahem ušetřil 10 minut, rozhodl jsem se ještě pro návštěvu blízkého armyshopu, kde jsem nakoupil úplně nejvoňavější a nenaimpregnovanější celtu a srazík stihnul úplně luxusně. :-) Na místo srazu jsem dorazil jako druhej a hnedle přistih Koudelku jak do sebe leje starouše. :-) Moje organizace však utrpěla skulinku, když jsem shledal, že se mi do baťohu dvě celty nevejdou, takže jsem požádal Plešouna a Koudelku o výpomoc - těch keců to jste ještě neslyšeli. :-) Plešoun - říkejme mu jen tak - no třeba Blonďák, zřejmě pro to, aby si svoje voňavý Rangersky neochodil, je měl trefně přikurtovaný k baťohu a působil na první pohled dost vostře. Jako další dorazil Pípan s Luckou. Kolila měl jako obvykle největší bágl, což mě nepřekvapilo, ale to že Blonďák nepřišel s deseti igelitkama - to byla skutečnost která mě doslova šokovala. :-))

Takže nás pět utvořilo skupinku a Pípan nakoupil lístky do Moravský Třebový, kde se měl fesťák konat. Cesta probíhala celkem pohodově, možná díky tomu, že jsme si na ni nakoupili nějáký lahváče a obsadili kupátko, ve kterém zbylo jedno bo dvě volná místa. Ty se rozhodla využít nějaká paní s malým chlapcem, kterému jsme se nepochybně v průběhu cesty stali vzorem. Chlapec byl v pohodě do té doby, než paní s konstatováním, že si jde sednout vedle, že tady je to samej vůl, děcko odvedla do ukázněnějšího kupé. :-) No co čekala od "pankáčů". :-))) V Český Třebový jsme přestoupili na lokálku a s náma asi tak milion skutečnejch pankáčů o čemž svědčilo vyražený okno lokálky a policejní kordon čítající dva státní a dva měšťáky. :-) Pankáči byli úplně všude a čírama se to jen hemžilo. Po lehkém zpoždění, kdy strojvedoucí opravoval zmiňované vokno jsme vyrazili vstříc jedné z nejzajímavějších akcí tohoto léta. Na cílovém, nádraží nás opět čekal kordon policistů - asi jen tak na oko, protože jejich počet pankáči převyšovali asi tak milionkrát. :-) My jakožto víkendoví pankáči, jsme se rozhodli, že si dáme ve městě obídek a vybereme nějakou tu korunku, aby bylo jako za co pít a z čeho rozdávat somrujícím týpkům a týpkyním. :-) Po obědě, kdy jsme navštívili jeden z nejvoňavějších hotýlků v Třebový a šokovali obsluhu naším výběrem smažáků, jsme se vydali na tůru na místo konání. Když píšu tůru, je to naprosto oprávněný, protože to byla z města dálka jako svině, moje návrhy na to, že si vezmem tágo, byli zašlapány nezájmem zejména ze strany Blonďáka, kterej je prostě nejostřejší. :-) Ten, celej natěšenej se ujal vedení skupinky s mapou v ruce. Kdo čte reporty pořádně ví, že Plešoun a mapa nejsou moc dobří kámoši a kde Bůh Plešounovi přidal na pankovym zevnějšku, tam mu ubral co se týče orientace a práce s mapou. :-)) Po několika kilometrech, se konečně Pípan s Koudelkou zorientovali a nabrali jsme opačnej směr, než kterej nám Blonďák vytýčil. Po několika dalších kilometrech a dvou dotazech domorodého obyvatelstva jsme narazili na silnici vedoucí do místa určení, kam jsme celkem bez problémů a zaváhání dorazili. Zaplatili vstup a vydali se ke stánku s pivem… Nabídka Černé hory a Poličky nás moc nenadchla a tak jsme vsadili na Černou horu…

S prvním pivkem jsme rozprostřeli ležení v ideální vzdálenosti od stánků s pivem a pódiem - tedy ve středu louky, což se zejména v nočních a ranních hodinách ukázalo jako nepříliš vhodné. :-) Oni totiž ti vožralí dobytci přes nás padali :-) tedy o mě zakopli a loktama, kolenama a pivkem padali na Koudelku, kterej furt držkoval, že ho bolí žebro a že ho někdo polil a tak dál, no prostě úplně zbytečně nám kazil zábavu. :-))) Zábava plynula, na pódiu se střídala kapelka za kapelkou a najednou byla úplná noc. Pod rouškou tmy, vytáh Plešatej rumík a tak sme ho začali konzumovat s kofolou… Podezírám Plešouna z toho, že sme ho pili převážně jen my dva. :-) První dávku jsem namíchal já a tak jsme pili Kofolu s rumíkem - silnější, ale o to chutnější… Druhá várka byla v práci Blonďáka a protože ten je nejvostřejší, změnilo se to v rum s kofolou… Takže touhle várkou jsme rumík dopili a můžu vám slíbit, že dojít na záchod bylo jak surfování na extra velkejch vlnách na Havaji :-) sem tam sem dostaval i mořskou nemoc, což se projevilo usilovnym rozdejcháváním. :-) Pár chvil na to jsme šli spát. Pěkně jsme se zabalili do celty a já boty jenž obvykle dávám pod hlavu strčil pod ni, z obavy deště. Plešoun se držel tradice a Rangersky toho času už na noze strčil pod hlavu. Kolila se s tim nesral a spal v botech ve spacáku. :-) Co Luca s Pipanem netušim, ale ti stejně asi nespali - králíci. :-))

Během noci o mě zakoplo asi 10 lidi, z toho jich pár spadlo přímo na Kolilu a Lucku s Pípanem. :-) Jeden mě seřval a jeden Plešounovi vytáh jednu botu z pod hlavy a odnes neznámo kam, což sme zjistili až ráno, kdy Blonďák zmateně pobíhal a hledal botu. :-) Ani se mu nedivim, pogovat v sandálech to by rozhodilo každýho, takže i nejvostřejší Plešoun neměl dobrou náladu. :-)) My ostatní jsme se mu za zady smáli. :-))) Jsme holt ti správní pankoví kamarádi. :-)) Jiné škody jsme ráno neshledali a tak jsme vyhověli Koudelkovu tlachání a přesunuli se z pivní dálnice mimo dění. Což mělo dva pozitivní dopady. :-) První byl, že o nás už lidi nezakopávali a necourali mi po nový celtě :-) a druhý že jsme využili na chvilku stínu, jenž skýtala vzrostlá jabloň. :-) Stín byl asi do 10 hodin dopoledne… Pak se ta žlutá svině posunula a dala nám takovej záhul, že sem po pátym pivu musel jít spát. :-) Když sem se ve tři odpoledne probudil, zjistil jsem, že Králíci sou o5 v lese… Ten den už asi po druhý bo třetí :-) a Kolila s Plešounem se šli podívat na kotel. Po jejich návratu z lesa (fakt nechápu co na těch houbách maj) nás Lucka zaskočila otázkou, kde že má Pípan věci… Takovou složitou otázku jsme nikdo z nás nečekali a tak jsme jen tupě krčili ramenama. Samozřejmě, že ty věci byli ukradeny. :-( Takže naše bilance v sobotu odpoledne byla: jedny znehodnocený boty, spacák, batoh, dvě mikiny, telefon a nějaký peníze … všechno v hajzlu. :-( Pípan, postupem času procházel areál a orlím okem hledal svoje věci a skutečně po nějáké době na alespoň část z nich narazil… Dostal z5 batoh, celtu a spacák. Telefon, mikiny a peníze jsou nenávratně ztraceny, ale aspoň něco… Po následné debatě, že už máme dost toho, aby z nás každej zmrd dělal ryby, jsme se rozhodli, že těm lidem u kterejch sme věci našli rozbijeme držky… Takže jsme vytvořili trestné komando čítající: Mě, Plešouna a Koudelku a šli vyprovokovat bitku… Jak to dopadlo? Plešoun seděl u holek u kterejch sme ty věci našli a vykladal si s nima… Ja debatoval a nadával nějakýmu typovi, kterej nám vysvětloval jak ty věci tam už byli a Kolila nás jistil ze zadu. :-) Museli sme uznat, že bít lidi, který sme nechytli za ruku asi nemá smysl a tak se zase odebrali z5 s vědomím, že sme zase za ryby. :-( Slibuju, že tohle bylo naposled…

Konečně uhodila hodina H a začal blok našich nejoblíbenějších kapel, od Konfliktů přes Čertův punk, SPS, NVU až po Auroru to byl proste mazec. Plešoun v pučenejch botách postupně od Pípana až po mě, řádil v kotli a my ostatní jen tak pokukovali, postávali a prostě si maximálně vychutnávali zábavu a parádní počasí. Za zmínku snad ještě stojí to, že Čertův punk je znám svoji nedochvilností a neúčastí na avizovanejch akcích a tak se Plešounovi doneslo, že o5 nepřijeli. :-( Jaká pak byla naše radost, když jsme slyšeli že zahrajou… Prvních 20 minut bylo úděsnejch… Vůbec sme je nepoznávali, zpěvákovi nebylo rozumět a Plešoun mě vystíhoval že to nejsou voni. :-) Podnapilej jsem nelenil a šel se zeptat zvukaře, kterej mi potvrdil, že to skutečně Čertův punk je. S touhle informací jsem se vrátil k Blonďákovi do kotle a v ten moment začali hrát tak, jak je známe… Musim říct, že podle mě nejlepší vystoupení fesťáku. Prostě maximální zážitek a už jenom pro to, stálo za to tam jet. :-) Někdy v průběhu, této maximální šňůry šli všichni spát. Králíkům se nedivim, ti z těch hub museli bejt hotoví ale to, že to Kolila zalomil taky mě udivilo. :-) No každopádně dohráli oblíbenci a my si šli s Blonďákem taky lehnout. Spaní proběhlo v pohodě, Kolila o5 v botech, já je měl přitisknutý na tělo. :-))

Nedělní vstávačka v pohodě, krátké pakování věcí, kdy mi Kolila odmít vzít nadbytečnou celtu a rychlej přesun do města, kde jsme plánovali jídlo. Vzhledem k brzké hodině jsme se však smířili jen s nákupem v Bille a lehkou svačinkou na obrubníku silnice. :-) Následoval pochod na nádraží a lokálkou plnou pankáčů přesun do Český Třebový, kde jsme si vyčkali 20 minut na spoj do rodného města měst - PRAHY. :-) Neměli jsme kupé a tak jsme zevlovali na chodbičce a ve stoje šmírovali poprsí slečny, pod námi sedící. :-)) Ideální závěr povedeného fesťáku. Škoda jen Pípanových a Blonďákových lapálií. :-)

O víkendu mam 30tiny hurrrááááááááááááá. :-))) Teď už mi zbejvá pouhejch 35 let práce. :-) Krásná vyhlídka. :-)

habba


© bbcrew 2003, design & script by bmind

      Valid HTML 4.01! Valid CSS!