Z5 na začátek
bbcrew@bbcrew.czDirect do gestbooku

Víkend u Lindy na chatě v Leškovicích

Stubaiské výpravě se i přes velké úsilí Heťáka nepodařilo z ježdění na ledovci ulejt a vypravit se do Babic na klasickou víkendovou pařbu, tak se o dva víkendy později zorganizoval výlet do Leškovic (Laškovic) k Lindě na chatu.

Aby bylo sportovnímu založení bbc učiněno zadost, vzali jsme si s sebou kolesa, tenisové rakety a pinponkové pálky. Předpověd byla velice záporná, co se týče pěkného počasí, takže si pánská část výpravy (Bmind, Hába, VšeDrHanzelka a Pleshoun) dotáhla i počítačové vybavení, aby podle jejich vlastních slov mohla přes víkend smažit gamesy. Jako další věc proti trudomyslnosti jsme se vybavili proti vyhladovění: neustálé přesvědčování Pleshouna, že co se nekoupí v Praze, to se tam nesežene, nás dotlačilo k několika přepravkám jídla, x-naloženým pikslám mas, tašek zelenin, chlebů a rohlíků.

Přes klasické počáteční problémy, kdy Hába nechal doma doklady, Hanzelka musel do práce a na nákup, jsme dorazili asi po hodině a půl po Bmindovi s Mikinou, kteří jeli z Olomouce….. Klíče měla Linda v posledním autě (Hanzelkovic :o) ).

Páteční večer byl hodně pomalej a tak trochu seznamovací, moc se nepilo, zato se Pantáta Hába zhulil do běla a Pleshoun s Hanzelkou rozvíjel jednotkové teorie o Kubíkách/cích. Korunu všemu zasadil opět Hába, kdy asi hodinu hledal spacák. Bezúspěšně. Ráno ho samozřejmě našel v dodávce…..

Sobota byla vyloženě sportovní. Celá grupa (i přes Lindiny návrhy, že bude hlídat chalupu) se vydala na vyjížďku přes horyadoly týhle krásný, jarní krajiny. První a nejsilnější vjem, když jsme se dostali ven z Laškovic, byl mokro a ptáci, který řvali jako o život, celkem teplo a všechno úžasně zelený, rozkvetlý a parádně jarní… to je něco pro kluky; já vím, jak to maj rádi, ale styděj se o tom mluvit, tak to dělám za ně. Ne, neděkujte mi :o)

Výjezdík to byl velice příjemnej, první polovina bahnem, polma, lesem (včetně úžasnýho terénního výstupu k vodní přehradě od „P“. Bohužel nikdo nejni schopnej si vzpomenout na jméno… naše mozgy… bez komentáře). Cesta zpátky už tak idylická nebyla: jeli jsme po silnici, začalo pršet, časem se celkem slušně rozcedilo, ale všichni jsme se šťastně vrátili do Laškovic a těšili se na žrádýlko.

Holky začaly připravovat jídýlko, zatímco kluci se celí nažhavení pustili do stavění leškovické, vele laškovné sítě. Z obývacího pokoje se až do jednácti hodin večer ozývaly výkřiky typu: co s tím zpeacheným kompem je? Nemůžu, restartuju........... apod. Každopádně se z té velké smaženice games neodehrálo téměř nic. Nesmím klukům odepřít, že nakonec aspoň rozchodili jakýsi quazi Need For Speed a Dumu, kterou střídavě hráli na dvou kompech. Vážně jsem se těšila, jak se veleIT znalci předvedou a bude jim všechno šlapat, ale ... nejspíš za to všechno můžou microsofti, ne? ;o)

Večer končil špekem a celkovým vytuhnutím u tv/videa. Do postele jsme se po zásluze a přežraní těšili všichni.

Nedělní ráno bylo hodně pozvolný, ale nakonec jsme opět vyrazili na kola. Tentokrát jsme ale chalupu už nenechali bezprizorní: hlídal Hába s Lindou a Mikinou. Holčiny měli krapet osezené zadečky, Hába kromě stejného problému ještě simuloval vodu v koleni.

Já jsem si bláhově myslela, že jsem po sobotě v pohodě, což se hned na první rovince ukázalo být hrubým omylem. Problémy s dechem ale ostatně měli všichni, takže to nebyla jenom holčičí indispozice.

Nakonec jsme po modré, žluté, silnici se zajížďkou do kopce a opět modré značce, stihli dát trochu přez třicet km. Klukům to velké potíže nedělalo, já myslela, že v některých úsecích vypustím duši, v jiných zas něco jinýho.

Po návratu následovalo opětovné přežrání, pakování a odjezd dom – ach jo.

Celkově byl tenhle víkend hodně pohodovej. Na závěr bych vypíchla Hábovu zdravou barvu v pátek večer, výkon Lindy a Mikiny při sobotním výjezdu, kulinářské schopnosti všech, co připravovali masíčka (bleee, ale fakt dobře voněly :o) ), velepříjemnou a pohodlnou chalupu, žrací výkon Pleshouna a opět Hábu, tentokrát jeho permanentní defilé v montérkách.

danushe

Fotky

\"$file\" \n"; } } closedir($cesta); ?>

© bbcrew 2003, design & script by bmind

      Valid HTML 4.01! Valid CSS!